06.11.2019

2019-20 ERASMUS+ / CIVIS - Θυρίδα ενημέρωσης - Τμήμα Θεολογίας Ε.Κ.Π.Α.

2019-20 ERASMUS+ / CIVIS programmes at the Department of Theology: Essential documentation, applications and newsfeed

Το Erasmus+ είναι το πρόγραμμα της Ευρωπαϊκής Επιτροπής για την εκπαίδευση, την κατάρτιση, τη νεολαία και τον αθλητισμό, που στοχεύει στην ενίσχυση των δεξιοτήτων και στον εκσυγχρονισμό των συστημάτων εκπαίδευσης, κατάρτισης και νεολαίας για την περίοδο 2014-2020 και έχει τεθεί σε ισχύ από την 1η Ιανουαρίου του 2014. H παρούσα θυρίδα προσφέρει πληροφορίες για τη δομή και τη λειτουργία του προγράμματος στο Τμήμα Θεολογίας του ΕΚΠΑ καθώς και χρήσιμη σχετική ενημέρωση.

Erasmus+ is the European Union's programme for education, training, youth and sport. It runs for seven years, from 2014 to 2020. Erasmus+ aims to modernise education, training and youth work across Europe. It offers exciting opportunities for all participants to then study, work, volunteer, teach and train abroad in Europe. This section of the website contains information about the programme in relation to the Department of Theology of the National and Kapodistrian University of Athens, and about how you can participate and the benefits of getting involved.

Το CIVIS είναι ένα δίκτυο δημόσιων ευρωπαϊκών Πανεπιστημίων με στόχο τη δημιουργία ενός Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου. Τα οκτώ Πανεπιστήμια που αποτελούν τα μέλη του δικτύου αυτού είναι:  Το Πανεπιστήμιο Aix - Marseille (Aix-en-Provence and Marseille, Γαλλία), το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών (Αθήνα, Ελλάδα) το Ελεύθερο Πανεπιστήμιο των Βρυξελλών, Université Libre de Bruxelles (Βρυξέλλες, Βέλγιο), το Πανεπιστήμιο του Βουκουρεστίου, Universitatea din București (Βουκουρέστι, Ρουμανία), το Αυτόνομο Πανεπιστήμιο της Μαδρίτης, Universidad Autónoma de Madrid (Μαδρίτη, Ισπανία), το Sapienza Università di Roma (Ρώμη, Ιταλία), το Πανεπιστήμιο της Στοκχόλμης, Stockholms Universitet (Στοκχόλμη, Σουηδία) και το Eberhard -Karls- Universität Tübingen (Γερμανία).

Περισσότερα: http://www.interel.uoa.gr/erasmus/civis.html

Πληροφορίες και υποστήριξη για το περιεχόμενο αυτής της σελίδας

Enquries about the content of this webpage

Χρήσιμοι σύνδεσμοι, οδηγίες και εφαρμογές