ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2022.

Δείτε  παρακάτω τον Κατάλογο δικαιούχων πτυχίου. Προθεσμία αιτήσεων ορκωμοσίας: από Δευτέρα 24/10/2022 μέχρι Τρίτη 01/11/2022, σύμφωνα με τις ακόλουθες οδηγίες της ανακοίνωσης.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ

Ανακοινώνεται η υποβολή των αιτήσεων ορκωμοσίας των δικαιούχων πτυχίου της εξεταστικής περιόδου Σεπτεμβρίου 2022, που θα πραγματοποιηθούν κατά τo χρονικό διάστημα

από τη Δευτέρα 24 Οκτωβρίου 2022 μέχρι την Τρίτη 1 Νοεμβρίου 2022

αποκλειστικά ηλεκτρονικά  μέσω της Υπηρεσίας ηλεκτρονικής υποβολής αιτημάτων ΕΚΠΑ (e-protocol), στη διεύθυνση  https://eprotocol.uoa.gr/

Αφού επιλέξετε το {Α.} δηλ. [Α. Αιτήσεις για Φοιτητικά Θέματα], προχωρήστε στη συμπλήρωση της  επιλογής "{4.} Aίτηση ορκωμοσίας προπτυχιακού".

Προσοχή στην αρχή, να επιλέξετε ορθά  το πεδίο  [ ΠΡΟΣ:  Γραμματεία Τμήματος Θεολογίας ] από τη σχετική λίστα της ηλεκτρονικής φόρμας.  Eπίσης, να γίνει ορθή καταχώρηση του αριθμού μητρώου σας και ορθή συμπλήρωση των υπολοίπων στοιχείων της φόρμας.

Συγκεκριμένα, για την ορκωμοσία των προπτυχιακών φοιτητών απαιτούνται  τα εξής συνημμένα ( βλ.στη δεξία άκρη της γενικής ηλεκτρ.φόρμας)

• 1. Έντυπο Αίτησης Ορκωμοσίας Τμήματος  (.doc)
  • 2. ευκρινές φωτοαντίγραφο Αστυνομικής ή Στρατιωτικής Ταυτότητας ή Διαβατηρίου. Επισυνάψτε την ως συνημμένο αρχείο, σε μορφή pdf στην καθορισμένη θέση που υποδεικνύεται.
  • 3. Σχετικά με τη Βεβαίωση περί εκκένωσης δωματίου Φ.Ε.Π.Α.  (τηλ. 2107258723,  Ιστοσελίδα: fepa.uoa.gr) .  Όσοι φοιτητές  διαμένουν σε δωμάτια της Φοιτητικής Εστίας (ΦΕΠΑ), υποχρεούνται να υποβάλουν στα συνημμένα αρχεία της αίτησης, και συγκεκριμένα στη θέση  {4.} αρχείο σε μορφή pdf,  τη  Βεβαίωση περί εκκένωσης δωματίου ΦΕΠΑ.
  • Στην ηλεκτρονική φόρμα, (εκεί που έχει το text box) "Σημειώσεις παρατηρήσεις" , πληκτρολογήστε  την  Ημερομηνία γέννησης και τον Τόπο γέννησης, όπως αυτά αναγράφονται στην ταυτότητά σας.

Στη συνέχεια θα σας αποδοθεί αυτόματα ηλεκτρονικός αριθμός πρωτοκόλλου.

Επίσης,

• Οι φοιτητές/τριες που δεν υποβάλουν αίτηση ορκωμοσίας, δεν θα έχουν δικαίωμα να ορκιστούν.
  • Οι φοιτητές που για προσωπικούς τους λόγους δεν παρευρέθησαν στην τελετή ορκωμοσίας της προηγούμενης εξεταστικής περιόδου, οφείλουν να υποβάλουν ξανά νέα ηλεκτρονική αίτηση ορκωμοσίας εφόσον θέλουν να συμμετάσχουν τώρα σε αυτήν την τελετή.  Στο πεδίο των παρατηρήσεων της αίτησης(text box) θα αναγράψουν ότι: <<είμαι τελοιόφοιτος/η με προηγούμενη/παλαιότερη  ημερομηνία ανακήρυξης πτυχιούχων και επιθυμώ να ορκιστώ στην τελετή ορκωμοσίας πτυχιούχων περιόδου ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2022>>.
  •  Ακαδημαϊκή ταυτότητα-(ΙD)*
    Μετά την ηλεκτρονική υποβολή της αίτησης ορκωμοσίας, γίνεται αυτοδίκαια η ηλεκτρονική ακύρωση* της ακαδημαϊκής ταυτότητας από τη Γραμματεία και  ενημερώνεται το δίκτυο του ΥΠΑΙΘ.  * (Εννοείται ότι η φυσική καταστροφή της γίνεται με μέριμνα του ιδίου του φοιτητή. Υπενθυμίζεται  εδώ ότι η αίτηση ορκωμοσίας, έχει ισχύ Ν.1599/1986)
  • Για την ημερομηνία ορκωμοσίας  θα σας ενημερώσουμε  με νεώτερη ανακοίνωση  εντός του μηνός Νοεμβρίου με τις λεπτομέρειες επί της διαδικασίας.

Πίνακας των δικαιούχων πτυχίου εξεταστικής περιόδου ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2022. (pdf)

Από τη Γραμματεία
του Τμήματος Θεολογίας