ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΤΗΣ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ-ΔΙΔΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ «ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ ΕΡΕΥΝΑΣ & ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΤΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΕΡΓΟΥ»

Ανακοίνωση για το μάθημα της Πρακτικής-Διδακτικής Άσκησης «Μεθοδολογία έρευνας & αξιολόγησης του εκπαιδευτικού έργου»

Ανακοίνωση για το μάθημα της Πρακτικής-Διδακτικής Άσκησης: «Μεθοδολογία έρευνας και αξιολόγησης του εκπαιδευτικού έργου» (Ζ΄ εξαμ.) με διδάσκοντα τον Αναπληρωτή Καθηγητή του Τμήματος Θεολογίας κ. Μάριο Κουκουνάρα Λιάγκη.

Καλούνται οι φοιτητές/τριες του Τμήματος Θεολογίας, που σκοπεύουν να παρακολουθήσουν τα προαιρετικά μαθήματα της ετήσιας Πρακτικής-Διδακτικής Άσκησης σε σχολική μονάδα: «Μεθοδολογία έρευνας και αξιολόγησης του εκπαιδευτικού έργου του θεολόγου στην τάξη - Πρακτική Άσκηση» (Ζ΄ εξαμ.) και «Διδακτική των Θρησκευτικών και Πρακτική-Διδακτική Άσκηση» (Η΄ εξαμ.), με διδάσκοντα τον Αναπληρωτή Καθηγητή του Τμήματος Θεολογίας κ. Μάριο Κουκουνάρα Λιάγκη, να προσέλθουν στο πρώτο υποχρεωτικό μάθημα το οποίο θα γίνει την Πέμπτη 6 Οκτωβρίου 2022, στην Αίθουσα Οπτικοακουστικής Διδασκαλίας, στις 6:00 το απόγευμα.

Κατά τη διάρκεια του μαθήματος θα υπάρξει αναλυτική ενημέρωση για τη διαδικασία και τις προϋποθέσεις που απαιτούνται για την πραγματοποίηση της Πρακτικής-Διδακτικής Άσκησης, καθώς και για τον τρόπο των εγγραφών σε αυτήν. Η φυσική παρουσία θεωρείται υποχρεωτική και προαπαιτείται για την εγγραφή στο μάθημα και αυτήν την ίδια την πραγματοποίηση της Πρακτικής Άσκησης.

Με εκτίμηση,
Μάριος Κουκουνάρας Λιάγκης