ΕΠΑΛΗΘΕΥΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΙΣ ΦΟΙΤΗΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΑΝΑΔΕΙΞΗΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥ ΤΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ.

Επαλήθευση στοιχείων για συμμετοχή στις φοιτητικές εκλογές ανάδειξης εκπροσώπου της Συνέλευσης του Τμήματος.
  • Θέμα: Επαλήθευση στοιχείων για συμμετοχή στις φοιτητικές εκλογές ανάδειξης εκπροσώπου

Αγαπητή φοιτήτρια/αγαπητέ φοιτητή του Τμήματος Θεολογίας ΕΚΠΑ,

Εν όψει των επικείμενων εκλογών αντιπροσώπων φοιτητών για τη Γενική Συνέλευση Τμήματος για το έτος 2024 (που θα διεξαχθούν στις 22 Δεκεμβρίου 2023 και είναι χωριστή διαδικασία από τις εκλογές για φοιτητικούς συλλόγους) προχωρούμε, εγώ ο Πρόεδρος και η εφορευτική επιτροπή φοιτητών, στην οριζόμενη από το νόμο ταυτοποίηση των εκλογέων που πρέπει να είναι ενεργοί φοιτητές (ν+2 ετών), ώστε να λάβουν προσωποποιημένη πρόσκληση για να συμμετάσχουν στην ηλεκτρονική ψηφοφορία με το σύστημα ΖΕΥΣ (που σημαίνει ότι γίνεται με το ενεργό email σας σε ηλεκτρονικό «παραβάν» από τον υπολογιστή ή το κινητό σας, όπου κι αν βρίσκεστε).
Σε καλούμε, λοιπόν, σε αυτή τη συγκεκριμένη ηλεκτρονική δ/νση που μας έδωσε η Γραμματεία του Τμήματος να δηλώσεις σ’ αυτό το email " chair@theol.uoa.gr " έως τις 20 Δεκεμβρίου 2023:  α. αν αυτή η διεύθυνση είναι ενεργή, β. αν ανήκεις στους ενεργούς φοιτητές, στέλνοντάς μας το πλήρες ονοματεπώνυμό σου και τον αριθμό φοιτητικού σου μητρώου (ΑΜ 1230ΧΧΧΧ). Τα στοιχεία αυτά είναι προσωπικά και προορίζονται μόνο για τη συγκεκριμένη ενέργεια, δηλαδή την αποστολή πρόσκλησης, και δηλώνω υπεύθυνα ότι δεν πρόκειται να φυλαχθούν, ούτε να χρησιμοποιηθούν για οποιονδήποτε άλλο σκοπό.

Όταν θα λάβεις την πρόσκληση με μορφή συνδέσμου, θα τη χρησιμοποιήσεις αυστηρά προσωπικά και σε χώρο που δεν θα βλέπει άλλος τι ψηφίζεις. Αναλυτικότερες πληροφορίες για τη διαδικασία θα αναρτηθούν και στην ιστοσελίδα του Τμήματος (στο μενού Ανακοινώσεις), το οποίο πρέπει να παρακολουθείς τακτικά τουλάχιστον τις επόμενες ημέρες.

Ο Πρόεδρος του Τμήματος

Δημήτρης Μόσχος