ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΚΑΙ "ΕΥΔΟΞΟΣ" - ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΔΙΑΝΟΜΗΣ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΕΥΔΟΞΟΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2023-2024

Σχετικά με Δηλώσεις εξαμήνου και "ΕΥΔΟΞΟΣ" - Παράταση περιόδου διανομής και δηλώσεων συγγραμμάτων ΕΥΔΟΞΟΣ χειμερινού εξαμήνου 2023-2024

Σας ενημερώνουμε σχετικά με την παράτασητης περιόδου διανομής και δηλώσεων συγγραμμάτων ΕΥΔΟΞΟΣ για τους φοιτητές. Επισημαίνεται ότι οι δηλώσεις συγγραμμάτων παρατείνονται μέχρι την Τρίτη 9 Ιανουαρίου 2024, ενώ η διανομή συγγραμμάτων στους φοιτητές θα ολοκληρωθεί την Τρίτη 23 Ιανουαρίου 2024.
Υπενθυμίζεται ότι οι φοιτητές υποχρεούνται να προβούν σε δήλωση μαθημάτων στο οικείο τμήμα τους και δικαιούνται να παραλάβουν συγγράμματα μόνο για τα μαθήματα εκείνα τα οποία έχουν συμπεριλάβει κατά το τρέχον εξάμηνο στη δήλωση μαθημάτων τους. Επισημαίνεται ότι βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας, οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών δεν δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα. Για οποιαδήποτε διευκρίνιση μπορείτε πάντα να απευθύνεστε στο Γραφείο Αρωγής του Ευδόξου.
Ο ΕΥΔΟΞΟΣ έχει όριο επιλογής συγγραμμμάτων μέχρι (8)οκτώ.
Οι Δηλώσεις My-studies  έχουν όριο επιλογής μαθημάτων εξαμήνου μέχρι (10) δέκα για τους φοιτητές κανονικών εξαμήνων.

Προσεχώς θα αποσταλλούν οι άριθμοί μητρώου για τους επιτυχόντες μέσω κατατακτηρίων εξετάσεων. Στη συνέχεια θα πρέπει να ακολουθήσουν τις οδηγίες για την απόκτηση κωδικών και να προβούν στις δηλώσεις μαθημάτων και τις δηλώσεις συγραμμάτων επίσης μέχρι την 9η Ιανουαρίου.

Σχετικά με τις  Δηλώσεις Εξαμήνου μαθημάτων My-studies ισχύουν οι τρόποι επαληθέυσης  ορθής δήλωσης  που περιγράφονται στις ακόλουθες οδηγίες  (βλ. " ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΜΥ-STUDIES "   -  διαβάστε τις σελίδες με τους ΤΡΟΠΟΥΣ ΕΠΑΛΗΘΕΥΣΗΣ  της ορθής δήλωσης μαθημάτων).
Η τεχνική οριστικοποίηση των δηλώσεων δεν έχει πραγματοποιηθεί. Κατά συνέπεια δεν θα εμφανίζεται κάτι στο [ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΔΗΛΩΣΕΩΝ] αλλά  εμφανίζεται κανονικά στο [ Προφίλ-Ιστορικό ].
(Επαναλαμβάνουμε την προτροπή να διαβαστούν προσεκτικά  οι 3 εναλλακτικοί τρόποι επαλήθευσης που υποδεικνύονται στις οδηγίες.).