Ε.Κ.Π.Α. - ΣΥΝΟΠΤΙΚΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

Πρόκειται για ένα 32σέλιδο βιβλιαράκι, που ετοίμασε η Μονάδα Υποστήριξης Αλλοδαπών Φοιτητών, το οποίο περιέχει πληροφορίες και συμβουλές που αφορούν θέματα visas, άδειας διαμονής, πρακτικά θέματα για πριν και μετά την εγκατάσταση τους στη χώρα μας, θέματα στέγασης, παροχών του Πανεπιστημίου και διαμονής στην Αθήνα.
Ο οδηγός αυτός έχει αποσταλεί στο ΚΛΕΙΔΙ για να αναρτηθεί στην κεντρική ιστοσελίδα του ΕΚΠΑ, έχει αποσταλεί σε όλες τις γραμματείες των σχολών για ανάρτηση και έχει αναρτηθεί ήδη στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Φοιτητικής Μέριμνας.
Για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την υπεύθυνη υπάλληλο της Μονάδας Υποστήριξης Αλλοδαπών Φοιτητών του ΕΚΠΑ στο τηλέφωνο 210-3688278.
Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

Με εκτίμηση
Aπό το Τμήμα Γραμματείας και Διοικητικής Υποστήριξης της Δ/νσης Φοιτητικής Μέριμνας  του Ε.Κ.Π.Α.