ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΤΟΥ ΤΜ.ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ ΤΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚ.ΕΤΟΣ 2023-2024 - ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ

Οδηγίες Κατατακτηρίων εξετάσεων του Τμ.Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής για το ακ.έτος 2023-2024 - Πίνακας αιτήσεων συμμετοχής υποψηφίων

- Yποχρεώσεις συμμετοχής των υποψηφίων για εισαγωγή μέσω Κατατακτηρίων εξετάσεων του Τμήματος Θεολογίας  της Θεολογικής Σχολής για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024
- Κατάλογος των υποψηφίων (με αριθμούς πρωτοκόλλου λόγω ΓΚΠΔ (ΕΕ) 2016/679).

Ανακοινώθηκε στην 4η Συνέλευση του Τμήματος Θεολογίας ότι σύμφωνα με την Επιτροπή Κατατάξεων του Τμήματος Θεολογίας, οι αιτήσεις που αναγράφονται στον παρακάτω πίνακα (Γ.Κ.Π.Δ.),  γίνονται καταρχάς αποδεκτές για συμμετοχή στις εξετάσεις, υπό την προϋπόθεση να τηρηθούν αυστηρά οι εξής κανόνες διεξαγωγής που αναφέρονται στα σχετικά με τις εξετάσεις ΦΕΚ(3185/β'/2013) και τις λοιπές οδηγίες του Τμήματος.
Συγκεκριμένα:

• ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟΥ .(Pdf)
  • Για την εξακρίβωση της ταυτότητας κάθε υποψηφίου, προσκομίζεται από αυτόν δελτίο αστυνομικής ταυτότητας ή άλλο επίσημο δημόσιο έγγραφο πιστοποίησης της ταυτότητάς του.
  • Η πρόσβαση στη Θεολογική Σχολή θα γίνει από την Κεντρική Είσοδο του Κτηρίου και οι εξετάσεις θα λάβουν χώρα στο  Κεντρικό Αμφιθέατρο της Θεολογικής Σχολής, (Κτήριο Θεολογικής Σχολής-Πανεπιστημιόπολη).
  • Επίσης, οι υποψήφιοι προς κατάταξη πτυχιούχοι Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης με αναπηρία και ειδικές μαθησιακές ανάγκες εξετάζονται προφορικά ή γραπτά ανάλογα με τις δυνατότητές τους και συγκεκριμένα φέρουν μαζί τους, (για να το επισημάνουν στους εξεταστές), σχετική γνωμάτευση σύμφωνα με το ισχύον κάθε φορά σύστημα πιστοποίησης αναπηρίας της οικείας υγειονομικής επιτροπής, από την οποία να προκύπτει ότι δεν είναι δυνατόν να εξεταστούν γραπτώς.
  • Οι υποψήφιοι αποδέχονται ότι τα πιστοποιητικά που κατέθεσαν με την αίτηση συμμετοχής τους είναι απολύτως νόμιμα.  Ενημερώνουμε ότι τα πιστοποιητικά των αιτήσεων υπόκεινται σε αυτεπάγγελτο έλεγχο γνησιότητας. (Η διαδιακασία αυτή είναι διαρκής και χωρίς χρονικούς περιορισμούς.)
  • ΠΙΝΑΚΑΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ (Αριθμοί Πρωτοκόλλων) (Γ.Κ.Π.Δ.) .(Pdf) - (Σε περίπτωση που υπάρχει άμεσα ενδιαφερόμενος σχετικά με τον πίνακα συμμετοχής και θέλει να εκφράσει ενδεχόμενη διαφωνία του ή ένσταση επειδή δεν έχει συμπεριληφθεί σε αυτόν, μπορεί να επικοινωνήσει με μήνυμα στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου της Γραμματείας: secr@theol.uoa.gr  και θέμα " Περί της συμμετοχής σε Κατατακτήριες εξετάσεις", μέχρι την Παρασκευή 8/12/2023).