ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΟΜΙΛΙΑ (Α.Ο.Μ. ΚΤΗΡΙΟ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ) ΤΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΤΗΣ Κ.Δ. CILLIERS BREYTENBACH (UN.HUMBOLDT ΒERLIN) & CHRISTIANE ZIMMERMANN (UN. ΚIEL)

Ομιλία (Α.Ο.Μ. Κτήριο Θεολογικής Σχολής) των καθηγητών της Κ.Δ. Cilliers Breytenbach (Un.Humboldt Βerlin) & Christiane Zimmermann (Un. Κiel)

" Ανακοινώνεται ότι την προσεχή Τετάρτη 6 Δεκεμβρίου στις 10:30 θα μιλήσουν στην Αίθουσα Οπτικοακουστικών Μέσων του Τμήματός μας οι καθηγητές της Καινής Διαθήκης Cilliers Breytenbach του Πανεπιστημίου Humboldt του Βερολίνου και Christiane Zimmermann του Πανεπιστημίου του Κιέλου επί θεμάτων σχετικών με τη νέα βάση δεδομένων Inscriptiones Christianae Graecae (ICG), η οποία παρουσιάζει τη γέννηση και την ανάπτυξη του Χριστιανισμού στην Ελλάδα μέσα από τις σωζόμενες επιγραφές. "

Δείτε την σχετική αφίσα!

Καθηγητής Χρήστος Καρακόλης