Π.Μ.Σ. ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΘΕΟΛΟΓΙΑ - ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΟΡΙΣΜΟ ΘΕΜΑΤΟΣ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Π.Μ.Σ. ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΘΕΟΛΟΓΙΑ - ΑΙΤΗΣΗ  ΓΙΑ ΟΡΙΣΜΟ ΘΕΜΑΤΟΣ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Το έντυπο  συμπληρώνεται από  τους Μεταπτυχιακούς φοιτητές με την ολοκλήρωση του Γ' εξαμήνου σπουδών και την έναρξη του Δ' εξαμήνου σπουδών τους,  προκειμένου  να λάβουν θέμα Διπλωματικής Εργασίας και αφού συμπληρωθεί αποστέλλεται ηλεκτρονικά στο email: secr@theol.uoa.gr

Σύμφωνα με τον Κανονισμό του Π.Μ.Σ.,  από το Δ΄ εξάμηνο του Προγράμματος προβλέπεται η εκπόνηση μεταπτυχιακής διπλωματικής εργασίας (ΜΔΕ). Η Συντονιστική Επιτροπή από το τέλος του Γ΄ εξαμήνου ύστερα από αίτηση του υποψηφίου στην οποία αναγράφεται ο προτεινόμενος τίτλος της διπλωματικής εργασίας με τη σύμφωνη γνώμη του επιβλέποντος (ο οποίος ορίζεται από τη Σ.Ε. με την έναρξη των μεταπτυχιακών σπουδών του κάθε φοιτητή), και στην οποία επισυνάπτεται περίληψη της προτεινόμενης εργασίας, οριστικοποιεί τον τίτλο και συγκροτεί την τριμελή εξεταστική επιτροπή για την έγκριση της εργασίας κατόπιν πρότασης του επιβλέποντος, ένα από τα μέλη της οποίας είναι και ο επιβλέπων .