ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΔΙΑΛΕΞΗ 17 ΜΑΪΟΥ 2023 ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ «ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΝΕΩΤΕΡΙΚΟΤΗΤΑ» - ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙ Ο DR. DIETMAR SCHON.

Διάλεξη 17 Μαΐου 2023 στο πλαίσιο του μεταπτυχιακού μαθήματος «Ορθόδοξη ανθρωπολογία και Νεωτερικότητα» - Θα μιλήσει ο Dr. Dietmar Schon.

Την Τετάρτη 17 Μαΐου 2023, ώρα 18.30,
στην Αίθουσα Οπτικοακουστικής Διδασκαλίας (2ος όροφος)
και στο πλαίσιο του μεταπτυχιακού μαθήματος «Ορθόδοξη ανθρωπολογία και Νεωτερικότητα»,
ο  Dr. Dietmar Schon, Γερμανός Δομινικανός μοναχός, ιερέας και διευθυντής του «Ινστιτούτου Ανατολικής Εκκλησίας του Ρέγκενσμπουργκ», Λέκτορας της Θεολογικής Σχολής του Ρέγκενσμπουργκ, θα μιλήσει με θέμα: «Το κείμενο για το κοινωνικό ήθος της Ορθόδοξης Εκκλησίας ‘Υπέρ της του κόσμου ζωής’. Εισαγωγικές προσεγγίσεις από τη ρωμαιοκαθολική προοπτική».
Η διάλεξη θα γίνει στα αγγλικά και θα ακολουθήσει σχετική συζήτηση.

►  Aφίσσα

Σταύρος Γιαγκάζογλου