ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ & ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΜΣ "ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΘΕΟΛΟΓΙΑ" ΤΟΥ ΤΜ.ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ ΑΚ.ΕΤΟΥΣ 2022-2023.

Προκήρυξη & Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων υποψηφίων για το ΠΜΣ "Ορθόδοξη Θεολογία" του Τμ.Θεολογίας ακ.έτους 2022-2023.

Το Τμήμα Θεολογίας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών προκηρύσσει εισαγωγικές εξετάσεις στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Ορθόδοξης Θεολογίας» με τρεις Ειδικεύσεις: 1. «Βιβλικών Σπουδών», 2. «Πατερικών και Ιστορικών Σπουδών - Χριστιανικής Αρχαιολογίας», και 3. «Συστηματικής Θεολογίας και Επιστημών της Αγωγής». Το ΠΜΣ «Ορθόδοξης Θεολογίας» δέχεται σαράντα δύο (42) φοιτητές ανά ακαδημαϊκό έτος, δηλαδή δεκατέσσερις (14) μεταπτυχιακούς φοιτητές ανά ειδίκευση. Η επανίδρυση και ο κανονισμός του ΠΜΣ «Ορθόδοξης Θεολογίας» έχουν εγκριθεί από τη Σύγκλητο του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και έχει δημοσιευθεί σε ΦΕΚ.( 4390/2-10-2018). Στο ΠΜΣ «Ορθόδοξης Θεολογίας» γίνονται δεκτοί κάτοχοιτίτλου του Α΄ κύκλου σπουδών ΑΕΙ της ημεδαπής ή ομοταγών ιδρυμάτων της αλλοδαπής αναγνωρισμένων από τον ΔΟΑΤΑΠ, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία. Το «ΠΜΣ Ορθόδοξης Θεολογίας» δεν προβλέπει δίδακτρα.

Διαβάστε την πλήρη Προκήρυξη  με τα  ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ (ΑΔΑ: 6ΙΛΩ46ΨΖ2Ν-ΦΧΞ)